Pozemní práce v zimním období? Jedině s těžkou technikou!

Lecjaké pozemní nebo výkopové práce lze z ekonomických důvodů realizovat i ruční prací, ale v zimním období se rozhodně jedná o něco jiného. A to především kvůli zmrzlé půdě. Ačkoliv může být přes den povrch nad nulou, tak větší hloubky jsou i dlouho po odeznění mrazů neustále zamrzlé.

Z toho důvodu jsou tak většinou výkopové práce téměř nemožné ruční prací. A přesně proto se nám v tomto období hodí ještě více než kdy jindy možnost využít těžkou techniku. Mnohou z nich lze navíc získat díky sítí půjčoven velice jednoduše a výhodně!

Rozsáhlejší zemní práce

Pro rozsáhlejší zemní práce vám rozhodně ruční pomoc nebo minirýpadla nemusí úplně bohatě postačit. Zcela naopak se tady používají mnohem výkonnější bagry a rypadla jako taková. Díky možnostem kvalitního ovládání a uzpůsobení tvaru a velikosti lopaty je možnost pracovat v rozmanitém prostředí.

Proto můžete bez jakýchkoliv problémů používat i větší stroje, které půjčovna rypadel nabízí, používat také ve složitějším prostředí, jako jsou například okolí staveb.

Drobné zemní práce a výkopové práce

Do těsnějšího prostředí ale může být mnohem lepší volbou menší stroj. Konkrétně minirýpadla mohou být hlavní volbou pro výkopové práce. Stroje, které půjčovna minirypadel Praha nabízí, vám mohou pomoci s přesnou prací v komplikovaném prostředí. Díky mnohem menším rozměrům, které jsou navíc umocněny menší lopatou, tak můžete realizovat takové práce, u kterých je přesnost základním parametrem. Týká se to především výkopových prací kolem inženýrských sítí.

Co ale dělat s větším množstvím materiálu?

Pokud potřebujete odvést větší množství materiálu, tak není dobrým nápadem dělat kupy a čekat na to, jak se situace vyvine. Nejlepší možností pro takovou potřebu jsou rozhodně nakladače. Jedná se o mohutné stroje, které ale půjčovna nakladačů nabídne v mnoha variantách od drobných po obrovské kapacity. Hlavní výhodou je, že nakladače disponují takzvaným kloubovým ovládáním, které vůz dá se říci „láme“ uprostřed jeho délky. Díky tomu tak můžete manipulovat s těmito velkými stroji také na menším prostoru.