Postarejte se o své ruce a kupte si kvalitní rukavice na kolo

Dokud nám naše tělo a mysl výborně slouží, ani si neuvědomujeme, jak hůř by se nám žilo, kdyby některá část nefungovala, jak má. Jakmile ale nastane potíž, mnozí z nás si vzpomenou na doby, kdy žádnou potíž s daným orgánem nebo částí těla neřešila. Předcházet zranění a nemocem pomáhají i rukavice na kolo. Používat by je měl každý cyklista bez ohledu na věk. Pokud se vydáváte na delší projížďku, určitě by na vašich rukou měly být. Ideálně ale i na krátké trasy, protože nikdy nevíte, co se může stát.

Jak vybrat ideální rukavice na kolo?

V první řadě je nutné brát při výběru rukavic roční dobu a terén, po kterém rádi jezdíte. Ve druhé řadě je důležitá správná velikost rukavic, aby tyto nikde netlačily, netáhly a neomazovaly jezdce v pohybu. Je nutné, aby v nich snadno uchopil jak řídítka, tak brzdu. 

Rukavice na kolo chrání ruce více způsoby. Kupříkladu tlumí nárazy, které se z kola přenáší do rukou, a to ať chceme, nebo ne. Na ruce je neustále vyvíjen tlak, řídí, ovládají kolo, proto je dobré používat rukavice, které mírní otlačení, tlumí vibrace, zároveň jsou velmi dobrou ochranou pro ruce při jakémkoli pádu, kdy jsou ruce v ohrožení. 

Koupit si můžete dlouhé nebo krátké rukavice na kolo. Dalším rozlišením je varianta zimní a letní. Rukavice mohou být polstrovány, a i v takém případě jsou řešeny s ohledem na výborné větrání, aby ruce nebyly vlhké.

Vybírat můžete také dle ověřených výrobců, jako např. Castelli, Endura, Silvini atd. 

Počkejte si na levné rukavice na kolo

Kvalitní a oblíbené rukavice na kola nabízí Bikero.cz. V mnoha týdnech roku jsou zde zajímavé slevové akce, kupony, výprodeje dle sezony… Chcete-li ušetřit, vyplatí se stránky obchodu sledovat, a jakmile rukavice zlevní, objednat si je.

Myslete také na bezpečnost vašich dětí. Kdykoli šlápnou do pedálů jízdního kola, měly by být naučeny nasadit si rukavice. Ruce v případě pádu nebudou odřeny, poškrábány, pády jsou tak „šetrnější“.