Trojice oblíbených knižních románů, které se dočkaly také herního a filmového zpracování

Opravdu jenom malé množství světů může říct, že dokázalo proniknout nejen na pole knihy, ale také na pole filmu, a dokonce také hry jako takové. Mezi nimi je ale ještě menší množství těch, které se dokázaly uchytit na všech třech polích.

Příkladem už může být například Pán Prstenů. Knižní předlohy jsou dokonalé, filmy velice dobré, ale herní zpracování zklamalo. My se ale zaměříme právě na ty, které baví po celém světě jak hráče, tak i čtenáře a diváky zároveň!

Vydejte se do světě hvězdných válek

Svět hvězdných válek odstartoval George Lucas již před desítkami let prvním filmem. Možná by nikdo nečekal, že se následně začnou rodit filmy, seriály, herní tituly i romány a encyklopedie z celého světa. Všechna tři ztvárnění bojů zla a dobra ve vzdálené galaxii přitom dokázala naplnit očekávání fanoušků.

Co se týče samotné literatury, tak žebříčky knih obsahují především drobnější příběhové romány, které rozšiřují svět o spoustu příběhů a informací. Jenže tento svět má zásadní problém. Stále se zde pere knižní, herní a filmový průmysl o to, čí příběhy jsou vlastně ty pravé a opravdu originální.

Příběhy Harryho Pottera

Zde všechno začínalo opravdu trnitou cestou, kterou musela Rowlingová během svého života absolvovat. Dlouhé odmítání, minimum peněz, problémy s placením. To vše musela řešit do doby, než první vydavatelství přijalo Harryho Pottera a Kámen Mudrců. Pak se všechno změnilo. J.K.Rowling se katapultovala na nejvyšší místa databáze spisovatelů. Zanedlouho přišly opravdu povedené filmové tituly a oblíbené hry pro konzole i počítače.

Dokonalé romány od Sapkowskeho

Středověký svět plný násilí, monster a zákonů přírody. Uprostřed toho všeho se toulá světem zaklínač Geralt, který původně měl lidem pomáhat, jenže ti ho odvrhli. Strhující romány polského autora jsou právem řazeny mezi nejlépe hodnocené knihy na světě. Následně přišly také herní adaptace, které rovněž patří mezi opravdu oblíbené tituly. Na velkolepé filmové zpracování se přitom čekalo donedávna, kdy se příběhů nakonec ujal Netflix a v seriálu Zaklínač dal tomuto dílu zasloužený punc kvality.