Využijte vlastností himalájské soli pro své zdraví

Himalájská sůl je v oblasti zdraví velmi dobře známá a to především pro 2 výjimečné vlastnosti, mineralizaci těla a zlepšení ovzduší. Himalájská sůl je specifická svým růžovým zbarvením, které může přecházet do oranžova. Tato sůl v mnoha domácnostech nahrazuje běžkou kuchyňskou sůl a to proto, že obsahuje kolem 80 minerálů, které jsou pro náš organismus důležité. Jelikož mnoha lidem v těle chybí důležité minerály, používání himalájské soli v kuchyni se postará o přirozené doplňování těchto minerálů. Co se týče chuti, rozdíl mezi kuchyňskou a himalájskou solí zřejmě ani nepoznáte.

Podpora dýchání

Pokud půjdete do solné jeskyně, můžete si všimnout, že jsou stěny, strop i podlaha pokryté himalájskou solí. V solné jeskyni je vzduch podobný jako u moře nebo na horách, skvěle se zde dýchá a to ocení zejména alergici a astmatici. Jde o to, že u moře, v lese a zkrátka v přírodě se nachází vzduch se záporným nábojem, ten je pro tělo zdravý. Ve městech však vzduch čelí znečištění a elektromagnetickému záření, dostane kladný náboj a následně takový vzduch způsobuje dýchací obtíže, bolesti hlavy a také nespavost. Himalájská sůl dokáže vzduch ionizovat a předat mu zdravý záporný náboj.

Mnoho lidí si tak pořizuje himalájskou sůl do domácnosti, aby se jim v interiéru starala o lepší ovzduší. Skvělou volbou jsou himalájské solné lampy. Jde navíc o krásnou dekoraci. Pokud dáváte přednost svíčkám, možná více uvítáte solné svícny. Hodí se do každé místnosti, včetně koupelny, kde si můžete dát třeba relaxační vanu za svitu himalájské lampy.

Pokud máte o produkty z himalájské soli zájem, doporučujeme navštívit internetový obchod Magieprirody.cz, kde naleznete i další zajímavé produkty, například yoni vajíčko. Nechte se inspirovat sortimentem eshopu.