Co se pro vás změnilo s novým zákonem o odpadech?

Odpad produkují všichni, ale v případě firem, živnostníků a obcí je zapotřebí produkci odpadu průběžně evidovat. Pokud se přesáhne zákonem daný limit, je třeba se registrovat na portál ISPOP.CZ, hlášení zpracovat a včas ho na portál odeslat. Také je nutné vést průběžnou evidenci odpadů a zpracovat a zaslat výkaz statistiky o odpadech na Český statistický úřad. Není toho málo a v roce 2021 přišel zákon 541/2020 Sb. přinášející změny, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

Nové změny pro zpracování a odeslání hlášení za odpady

Změna se týká především limitu odpadů a termínu odeslání hlášení. Doposud musel hlášení za odpady podávat každý, kdo překročil limit 100 kilogramů nebezpečného nebo 100 tun běžného odpadu za rok. Tento limit se zvýšil u nebezpečného odpadu a sice na 600 kilogramů. Samotný termín pro odeslání hlášení za odpady byl doposud do 15.2., nyní se posunul na 28.2. Pokud budete zpracovávat roční hlášení za odpady 2022, budete mít tedy čas na jeho odeslání od 1.1. následujícího roku až do konce února.

Hlášení za odpady za vás může dělat specializovaná firma

Je stále řada podnikatelů a firem, které budou řešit roční hlášení za odpady prvně. Takové firmy by měly vědět, že se roční hlášení za odpady podává za všechny provozovny, kterými disponujete a to včetně kanceláří nebo obchodů. Ne pro každého je snadné vést evidenci odpadů a řešit roční hlášení za odpady, proto je tu zkušená společnost na Rocnihlaseni.cz, která zajistí všechny zákonné povinnosti kolem odpadů za vás. Jejích služeb využívá nespočet podnikatelů, firem i obcí. Nepřidělávejte si další starosti, ve firmě pracují odborníci, kteří jsou v této problematice zběhlí a máte s nimi jistotu, že vše bude řádě a včas vyřízeno. Více informací naleznete přímo na webu, kde je také poptávkový formulář, který můžete vyplnit, pokud budete mí o službu zájem.