Pomozte svým střevům postarat se o váš imunitní systém

Imunita organismu je dána kondicí jeho střev. Právě tam se totiž ukrývají kolonie přátelských i patogenních bakterií, které rozhodují o tom, jak bude fungovat obranyschopnost organismu a zda do něho budou moci pronikat nežádoucí látky.

Čím si ničíme imunitu?

Nejčastěji našimi nevhodnými stravovacími návyky, nadměrnou konzumací alkoholu a sladkých nápojů. Střevům a především jejich obsahu ale neprospívá ani kouření, vysoká míra stresu a chemické látky, které najdeme nejen v průmyslově zpracovaných potravinách, ale také například v lécích, ve vodě anebo ve vzduchu. Na kondici střev a potažmo celého organismu pak má vliv také věk a v minulosti prodělaná onemocnění. Především u žen pak hrají roli také hormonální změny a stavy spojené s přechodem.

Jak si pomůžete sami?

V první řadě je samozřejmě potřeba přerušit řetězec nevhodných stravovacích a pohybových návyků, začít konzumovat větší množství čerstvého ovoce a zeleniny a více si užívat života. O tom, že je nutné se vyhnout stresu a kouření se asi nemusíme ani zmiňovat. Do jídelníčku zařaďte také bylinky na střeva, která pomohou s jejich očistou a posílením. Jsou to například hřebíček, skořice, kardamon, kari a další. Jako rychlá první pomoc poslouží ale také někým milovaný a jinými zatracovaný česnek anebo kotvičník, který znají především pánové.

Prášek z kotvičníku na ranní kaši

Kotvičník seženete v různé kvalitě. Vsaďte na ten, který rostl v teplých jižních zemích za plného slunce a obsahuje tedy největší množství živin a aktivních látek. Prášek připravený z takto vypěstovaného kotvičníku, který vzniká usušením a namletím celých rostlin, si můžete jednoduše nasypat na snídaňovou kaši anebo rozmíchat s vodou a vypít. Pro zaneprázdněné jsou připraveny kapsle již z výroby naplněné tímto práškem, které stačí jen spolknout a zapít vodou. Díky praktickému balení si je můžete vzít sebou do práce anebo na několikadenní výlet a mít tak svůj zdroj energie a vitality neustále při sobě. Kotvičník ocení nejen muži středního věku, jímž ubývá testosteron a tedy i svalová hmota. Tato nenápadná rostlina pomůže také ženám v přechodu, ale i těm, které se snaží o miminko a jejich snahy zatím nenesou ovoce. Svěřte se do rukou této nenápadné rostliny i vy a pociťte na vlastní kůži její blahodárné působení na váš organismus.