Co jste možná nevěděli o parfémech

Parfémy se staly neodmyslitelnou součástí našeho života. Někdo si kupuje parfémy originální, někdo upřednostňuje napodobeniny parfémů, které nabízí společnost Esensino, jež se zaměřuje na parfémy, které jsou inspirované světovými vůněmi.

Parfémy doprovázejí lidstvo o celá staletí, jen jejich podoba a složení se časem mění. Podstata však zůstává stále stejná – je to osvěžení, příjemná vůně a dobrá nálada.

Prvopočátky používání parfémů se váží ke starobylému Egyptu. V minulosti se pro jejich výrobu používaly pouze suroviny přírodního rázu mezi něž patří rostliny, bylinky a koření. Dnešní ráz parfému se bez chemie neobejde. V běžném parfému se nachází 20 až 250 různých ingrediencí.

Co obsahují parfémy?

Parfémy se liší v přísadách, ze kterých jsou připravovány. Některé přísady však mají všechny parfémy stejné. Patřím mezi ně růže a výtažky z jasmínu nebo pižmo. Mezi ty nejdražší pak náleží šedá ambra, okvětní plátky květů, které se sbírají ručně nebo některé druhy vzácného koření. Základ dámských vůní je květinovo-ovocný.

Stejný parfém voní na každém jinak. Je to dáno pH pokožky, vliv však má také způsob stravování, životní styl, případně pravidelná medikace léky.

 

Parfém nebo toaletní voda?

Vzhledem k tomu, že koupě pravého parfému není nijak levná záležitost, dává většina z nás přednost toaletní vodě. Pořídit si však také můžete Levné parfémy.

Parfémy obsahují 15-30% vonných esencí v 90-96% alkoholu, kdežto toaletní vody pouze 4-8% vonných esencí asi v 80% alkoholu.

Parfémy jsou vhodnější spíše pro slavnostní okamžiky, toaletní vody jsou určené pro každodenní používání.

Parfém se aplikuje pouze jednou denně a to na pouze několik kapek na tepny krku, do spodní části zápěstí nebo do véčka klíční kosti. Proudí zde krev, která parfém zahřeje a vůně se tak lépe uvolňuje.

Toaletní vodu můžete aplikovat jak na pokožku, tak i na oblečení.