Základní nářadí pro údržbu zahrady? Poradíme vám s výběrem

Pravidelná údržba zahrady vyžaduje kvalitní nářadí. To vám totiž může ušetřit množství práce a používat jej bude spíše radostí než starostí. Jaké zahradní nářadí by vám ve výbavě nemělo chybět, abyste zahradu zvládli náležitě udržovat?

Kvalitní nářadí

Základem je pořízení kvalitního nářadí. Investujte do kvality, která vám vydrží, než abyste kupovali stále nové a nové nářadí, které se však brzy opotřebuje, zničí a investice do něj bude naprosto zbytečná. Zároveň vybírejte i takové nářadí, se kterým se vám bude dobře pracovat. Například nářadí s lehkými násadami, které se bude dobře držet. Díky pestré nabídce dnes můžete kupovat zahradní nářadí v nejrůznějším provedení. I nářadí na zahradu totiž může být ergonomické, moderní a skvěle funkční.

Nutná výbava

Ve výbavě zahradního nářadí by vám jistě neměly chybět kvalitní lehké hrábě, a to klasické i tzv. švédské hrábě. Právě ty budou udržovat váš trávník v dobré kondici. Pořídit byste si měli také lopatu, rýč, motyčku, ale také různé typy škrabek či kypřičů. Nutností je i lehké kolečko, které vám poslouží při převozu hlíny i posekané trávy. Nezapomínejte ani na kyblíky a rukavice, kterých budete mít také velkou spotřebu. Nutností jsou také kvalitní nůžky, které se hodí na zastřihování keřů i rostlin. Velmi záleží, jaké plodiny budete na zahradě pěstovat a zde se pustíte i do tvorby větších záhonků apod. Vždy však volte kvalitu před upřednostněním ceny. Takové nářadí vám vydrží léta a nebudete do něj muset pravidelně a zcela zbytečně investovat.

Zednické nářadí

Nezapomeňte ani na pořízení kvalitního zednického nářadí. Základní zednické nářadí se vám bude hodit během menších oprav vašeho domu. Větší výbavu zednického nářadí si pořiďte ve chvíli, kdy se budete pouštět do rozsáhlejší rekonstrukce.