Mravenčí invaze aneb jak si poradit s mravenci v domě II.

Mravenčí epidemie může přes léto celkem snadno zaútočit na váš domova, jak se však tomuto riziku vyhnout? Jak řešit již vzniklou krizovou situaci a mravenci?

Preventivní opatření

Abyste se mravenčí návštěvě preventivně vyhnuli, uchovávejte potraviny v lednici, uzavřené ve skleněných dózách a nepřístupných skříňkách. Nenechávejte jídlo jen tak ležet na stole či dokonce na zemi, zvláště sladké potraviny řádně uschovávejte.

Jed?

Razantnější pomocí je jed, který mravence vyhubí. Ten volte v případě, kdy se vám doma opravdu rozmohla celá mravenčí invaze. Mravenci jed sní a odnesou ho i svým potomkům do hnízda. Tímto způsobem vyhubíte celou kolonii.

Co nemají mravenci rádi?

Mravenci mají velmi citlivý čich a vy je tak můžete odlákat aromatickými ingrediencemi. Například vůně hřebíčku či skořice je pro jejich citlivý čich velmi silná a nesnesou je. Mravencům však nevoní ani aromatické byliny, olejíčky či káva. Pořiďte si tedy aroma lampu, s kterou se můžete před mravenci preventivně chránit. Vhodné je i zasázení aromatických bylinek či plodin před váš dům.