Jak maskovat fotopast? Vybírejte důmyslné skrýše!

Máte doma tento malý zázrak, podle různých rad a tipů jste si pořídili tu nejlepší pro vás. Určitě vám může hodně pomoci a to jak při monitoringu zvěře nebo zkoumání či hlídání vašeho domu a jeho okolí. Nyní stojíte před samotnou instalací přístroje. Chcete-li jej dát někam ven, pak je důležité pořádně přístroj zamaskovat. Jenže jak to udělat? Jak a hlavně kam krabičku umístit? Tak, aby jí nikdo neviděl a nenašel? Přeci jen jednotlivé kousky jsou poměrně drahé a nechcete, aby vám je někdo vzal. Jak tomu tedy zabránit? Předejít případným problémům s odcizením.

Kam s fotopastí?

Přemýšlíte také, kam krabičku uložit a umístit tak, aby vám sloužila k účelům, ke kterým jste si ji pořídili, a zároveň nebyla vidět, aby ji náhodou někdo nezcizil či nějak nepoškodil? U fotopasti, kterou chcete umístit někde v lese, jsou problematičtí jak houbaři, kteří mohou odhalit přístroj, šlápnout na něj nebo odcizit, tak také zvířata, která ji spíše mohou poškodit. Velmi dobré je přístroj umístit ke kmeni stromu nebo třeba do nějaké vydutě. Můžete ji upevnit za pomoci balzové kůry, zakrýt listím nebo důmyslně kůru nalámat na menší kousky a poté zakrýt tak, aby čočka zůstala otevřená a mohla tím pádem snímat podle libosti.

Jak je to s přístrojem na zloděje?

Chcete-li, aby vám fotopast pomohla ochránit váš majetek a věci, které jsou ve vašem vlastnictví, pak to bude oříšek. Můžete jednotlivé přístroje zamaskovat například mezi skalku, do keříků nebo pro ně vysadit v okolí vchodů a vstupů květiny, mezi které jednotlivé přístroje můžete umístit. Díky tomu, že disponují zemitými barvami je snadnější jejich maskování. Vždy myslete na to, že čočka musí být nezakrytá a nesmí jí nic vadit ve výhledu. Jedině tak bude snímat zcela bez problémů.