Plíseň v bytě! Jak si s ní poradit? II.

Mikroskopické částečky plísní stojí za alergií, rozšiřují plíseň dále po bytě a pěkně nás trápí. Jak se plísně už konečně zbavit?

Plíseň je na světě

Pokud již narazíte na rozšířenou plíseň, začněte léčbu se Savem proti plísní, které může pomoci. Po aplikaci však místnost náležitě vyvětrejte, než se v ní uvelebíte. Hodit se vám bude i kbelík s teplou vodou a hadr, pokud jsou plísně na více místech a na větší ploše. Přes ústa použijte roušku, abyste nedýchali spóry plísně. Vyždímaným hadrem následně přetřete místa, kde je plíseň a poté aplikujte přípravek proti plísním. Nástřik se musí většinou aplikovat i několikrát za měsíc. Ale s plísní to nevzdávejte, čím více ji necháte prostoru, tím hůře se jí budete zbavovat. Takže trojice větrání, teplá voda (rouška) a přípravek proti plísním by vám měl pomoci.

Plíseň nechce pryč!

Pokud se plísně stejně nemůžete zbavit, najděte příčinu tvorby plísní a snažte se tuto příčinu odstranit! Důvodem může být špatná izolace, časté sušení prádla v jedné místnosti, ale třeba i velké množství rostlin, které produkují nadměrnou vlhkost.