Co můžeme udělat pro větší bezpečí v období epidemií respiračních onemocnění?

Respirační onemocnění jsou pro spoustu lidí něčím, co zcela neuznávají. Respektive dokud nemají opravdu silné horečky a neztrácejí kvůli zahlenění hlas, tak jsou schopni stále dokola přecházet respirační onemocnění s tím, že se přece nemůže nic stát.

Dlouhodobé přecházení nebo neřešení takových onemocnění ale může bohužel dojít až do fáze chronického stavu, kterou rozhodně nechcete zažít. My se ale podíváme už na ten první bod, kterým je samotná prevence onemocnění.

Zjišťujte, co se vám děje

Zásadním problémem je mnohdy to, že lidé neposlouchají signály těla, které jasně dávají najevo co je špatně. Proto tělo bojuje s nákazou nějakým virem, zatím co člověk žijící si bez zájmu svůj vlastní život tělu vůbec neodlehčuje. A to není jenom o tom, že bychom chtěli propagovat COVID-19. Ona i obyčejná angína nebo chřipka totiž může způsobit vážné problémy, pokud je dlouhodobě neléčená. Proto je důležité poslouchat svoje a tělo a reagovat na to, co se s ním děje během onemocnění.

Posilujte imunitu pohybem a vitamíny

Nejde rozhodně o jedinou věc, kterou musíte pro silnou imunitu udělat. Jde ale o počáteční krůčky, které bychom neměli vynechat. Pravidelný pohyb má nejen že pozitivní dopady na náš kardiovaskulární systém, ale dokonce může do značné míry pomoci zvýšit obranyschopnost proti virům, které ve slabé fázi potká venku. Vedle toho suplementy jako jsou ochranné nápoje nebo vitamínové komplexy mohou tělo dodat tak důležité stopové prvky a mikroživiny, bez kterých by naše životní funkce zkrátka nefungovaly tak, jak mají.

Zvyšte důraz na osobní hygienu

Ačkoliv je většina respiračních onemocnění kapénková, takže stačí nezřízené kašlání a posmrkávání vašeho okolí, tak můžete výrazně zvýšit šanci na nákazu tím, že nedodržujete základní hygienická pravidla. Těmi jsou především povinnosti jako jsou hygienické potřeby po ruce, pokud budete potřebovat vyčistit ruce. Infikovanýma rukama totiž můžete velice jednoduše přes potravu, oční sliznice a další kanály dostat mnohem větší dávku virů do těla. A čím více jich je, tím je větší šance, že tělo bude muset svádět těžší boje.