3 základní pravidla v zimní péči o pleť

Zima nám ještě dává pořádně zabrat, a to jak naší pleti, tak našim vlasům. Pečujte o ně přes zimu více, aby i na jaře byla vaše pleť zdravá a plná síly. Jaké tři základní pravidla platí pro zimní péči o pleť?

Hydratujte zevnitř!

Přes zimní období je důležité, abyste dbali na dostatečný příjem tekutin. Hydratujte svou pleť zevnitř s pomocí vody a čajů. Vyhýbejte se kávě a nepoužívejte hydratační krémy. Hrozí totiž riziko, že voda, která se z hydratačních krémů vstřebává do pleti vaši žilky příliš „napumpuje“ a při velké zimě mohou žilky zbytečně popraskat. Hydratujte proto především zevnitř.

Pravidelný peeling

Přes zimu pleti dopřávejte pravidelný peeling, který pleť zahřeje, prokrví a dodá ztracenou barvu. S pravidelným peelingem bude vaše pleť znovu fit, navíc bude vypadat krásně.

Základem je strava

Základem vašeho zdraví a to i toho navenek, je prostě strava. Přes zimu jíme méně ovoce a zeleniny, ale vy byste se tuto skutečnost alespoň měli pokusit změnit, aby byla vaše pleť zdravá a plná síly. Snažte se vyhýbat i tučným potravinám a nadbytečnému přijmu cukru.