Chcete přejít od tradičního dojení k robotickému dojení? Pokud ano, měli byste se řídit kritickým procesem, který funguje, pokud vše naplánujete a provedete správně. Tento proces zahrnuje metodické provedení různých kroků. Nejprve se však musíte ujistit, že tento přechod nevytváří žádné negativní dopady na lidi. Jedná se o proces s více principy a z této technologie budete mít velký prospěch, pokud tyto zásady použijete přesně. Proces přechodu se u různých mlékáren liší. Jejich výchozí body se liší podle jejich vybavení. V současné době je téměř 60% automatických systémů dojení vyrobeno od nuly a zbývajících 40% je vybaveno dodatečně. V tomto systému zůstávají krávy na stejném místě před a po dojení. Oba systémy však fungují odlišně. Každá z nich přichází s různými strategiemi řízení přechodu.
Nová zařízení obvykle přinášejí během přechodného období několik změn životního prostředí, které mohou mít větší dopad na stádo. Jednou ze strategií pro usnadnění tohoto přechodu je ustájení krav v nové stodole, ale po tradičním dojení. Postupným přechodem se krávy snadno přizpůsobí novému prostředí. Na rozdíl od nových zařízení mají dodatečně instalovaná zařízení menší dopad, pokud jde o produkci mléka, a také chování krav kvůli nízkým úrovním stresu. Přechodné období můžete rozdělit do tří fází: šest měsíců před spuštěním, spuštění a šest měsíců po spuštění. Podívejme se blíže na to, jak funguje první fáze. Toto je nejdůležitější fáze ve srovnání s ostatními dvěma. Skládá se z řady plánů a strategií, které musíte implementovat v dalších dvou fázích. Mnoho lidí tento krok často podceňuje a různé podrobnosti ignoruje. To může bránit vašemu rozhodování později, protože vše souvisí s plánem, který jste stanovili v první fázi.
Robotické dojení a krmení bude vyžadovat další dovednosti, jako je stádo a správa technologií. Je nezbytné zjistit silné a slabé stránky řídícího týmu. To pomáhá při přípravě na různé výzvy během přechodné fáze. Budete se muset naučit, jak používat software pro správu stáda. Pokud nejste tak důvtipní, je nejvyšší čas naučit se základy počítačů a studovat, jak tuto aplikaci používat. Nemusíte se stát počítačovým expertem. Jen se ujistěte, že znáte základy dobře. Možná se nebudete učit používat software od prvního dne. Postupem času se naučíte různé aspekty softwaru a jak jej používat pro robotické dojení. Můžete také navštívit různé mlékárny a zjistit, jak jiní zemědělci používají tento software. Nejlepší způsob, jak porozumět vašemu úspěchu, je vytvoření skupiny přátel, kteří mohou poukázat na vaše chyby. Můžete také sledovat tradiční metody učení, které zahrnují účast na schůzích a čtení studijních materiálů o robotickém dojení. Kromě nich můžete vyzkoušet i některé moderní metody, například čtení z virtuálních knihoven, kontrolu příspěvků na komunitách sociálních médií a účast na webových seminářích. Nejlepší je poučit se z různých kanálů. Pokud potřebujete vysoce kvalitní a cenově dostupné automatické dojicí stroje, nehledejte nic jiného než Fullwood Packo.
Robotický systém dojení se skládá ze tří částí: zdraví vemene, nohy a nohy a tvorba vemene. Každá a každá sekunda je v tomto systému životně důležitá. Měli byste být schopni se připojit co nejrychleji. To pomáhá udržovat výkon systému a zdraví krávy. Nevybírejte zkřížené struky. Vyberte pouze ty s centrálně umístěnými struky. Robotické dojení je o nalezení rovnováhy mezi rozštěpem vemene a umístěním struků. Tato kombinace poskytuje pozitivní dopad na krávy. Jakmile užší výběr konečných čísel krav, měli byste je postupně zavést do komory. Nejlepší je zabránit infikovaným kravám, ale v robotických systémech to není vždy možné. Nejjednodušší způsob, jak čelit této nevýhodě, je sledování krav a provozování měsíčních objemových kultu.