Zranili jste se v zaměstnání, ale nedostali jste odškodnění?

Pracovní úrazy jsou nepříjemnou záležitostí, obzvláště pokud jde o vážné úrazy, které vás na dlouhou dobu vyřadí z práce nebo mají trvalé následky. U pracovních úrazů vždy platí, že byste za ně měli dostat odpovídající odškodnění a nezáleží na tom, jestli jste úraz způsobili vy. Zaměstnavatelé jsou ze zákona povinní být pojištěni pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnanci při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Stalo se vám, že se vám přihodil pracovní úraz, ale zaměstnavatel vám dal jen směšné odškodnění nebo se dokonce distancuje od toho, aby vám odškodnění vůbec zaplatil?

Na odškodnění máte ze zákona nárok a pokud ho zaměstnavatel nechce uznat, je nejvyšší čas obrátit se na 1. zdravotní, tým advokátů, jejichž specializací je řešení pracovních úrazů. Tato společnost je tu od toho, aby bojovala za váš nárok. Když se řekne advokát, mnoho lidí dostane strach z toho, že jejich služby budou stát peníze. 1. zdravotní vám však pomůže zdarma, udělá s vámi veškeré konzultace a analýzy a odměnu si vezme pouze tehdy, když případ dosáhne úspěchu a vy dostanete odškodnění. Nemáte co ztratit, pokud se v oboru nevyznáte, zaměstnavatel může zkoušet různé kličky nebo zaměstnance i zastrašovat, specializovaná společnost je však na tyto praktiky zvyklá a pomůže vám dosáhnout toho, na co máte nárok.

Dbejte na správný postup

Většina lidí vůbec netuší, jak v případě pracovního úrazu postupovat. Postup není složitý, když se vám úraz přihodí, je důležité informovat o úrazu zaměstnavatele a také je potřeba, abyste si obstarali fotografické nebo jiné důkazy a očité svědky, to vše vám pomůže v případném sporu. Dále je nutné, abyste trvali na vypracování záznamu o úrazu, který je důležitý pro jednání s pojišťovnou. Následně kontaktujte společnost 1. zdravotní na webu 1.zdravotni.cz nebo na telefonním čísle 733 60 80 91. Vždy vám náleží za pracovní úrazy odškodnění a společnost se postará, abyste ho dosáhli v maximální výši.