Výroba forem na plasty

Celá řada odvětví potřebuje k výrobě svých produktů nejrůznější plasty. Platí to pro automobilový, elektrotechnický, potravinářský nebo například hračkářský průmysl. Jedním z jejich důležitých dodavatelů je i Nástrojárna Tespon s.r.o. se sídlem ve středočeském Kolíně. Její lisovna plastů provádí lisování termoplastů na moderních strojích. Součástí této činnosti je i výroba forem s použitím nejmodernější technologie. Přes technickou složitost a náročnost výroby forem, jsou veškeré vyrobené formy velice kvalitní. Přispívá k tomu nejen moderní technologie a moderní strojní vybavení, ale především mnohaletá zkušenost zaměstnanců.

Strojní vybavenost Nástrojárny Tespon

Vedle výroby forem provádí Nástrojárna i vstřikování plastů pro automobilový, elektrotechnický, potravinářský a hračkářský průmysl. Dále vyrábí nástroje určené k tvarování plechu. Součástí výroby je i CNC obrábění, CNC frézování, soustružení a celá řada dalších operací a služeb. Například lisování plastů se provádí na strojích 1K a 2K z materiálů ABS, PC, PC/ABS, PA6 a dalších. Pro vstřikování plastů je Nástrojárna vybavena stroji 1K Battenfeld a Arburg. Dalším strojem je 2K Ferromatik, který má největší uzavírací sílu 320 tun. V rámci vstřikování plastů se provádí i tamponový potisk.

Produkce nástrojárny

Pro automobilový a elektrotechnický průmysl nástrojárna zhotovuje technicky náročné, ale naprosto dokonalé vstřikovací formy s klínovým rozjížděním nebo šroubovým vytáčením tvárníků. Sortiment výrobků dále tvoří i jednoduché formy nebo vložky do universálních rámů, které jsou samostatně upínatelné. Hlavním předpokladem dokonalé kvality při výrobě jedno a dvojvstřikových forem je kvalitní konstrukční řešení a využití nejmodernější technologie. Mezi další výrobky patří nástroje pro hydraulické, výstředníkové a ruční lisy a také nástroje pro ohraňovací lisy a automaty. Zájem je také o gravírovaná razidla do lisovacích nástrojů.

Malosériová výroba

Patří sem měřidla, přípravky a jednoúčelová zařízení. Montážními přípravky a šablony frézovací, nýtovací, vrtací, svařovací a jiné. Dalšími výrobky jsou nástroje pro třískové obrábění, jako jsou speciální soustružnické nože, frézy, vrtáky, kleštiny apd.