Pozor na plíseň aneb jak se zbavit vlhkosti

Zvláště přes zimu nás v domovech trápí plíseň. Chronická vlhkost a teplo jdou skvěle dohromady a jsou ideálním prostředím pro množení bakterií. Později však dochází i ke vzniku plísně, která se objevuje především na oknech. Vyhněte se plísni již předem a myslete na vlhkost ve vašem domově.

Preventivní opatření

Vlhkost ve vašem domě či bytě je dobrým prvním krokem pro tvorbu plísní. Základem je dostatečné větrání vašich prostor. Ráno po probuzení tedy otvírejte okna a nechte váš dům řádně provětrat. Větrání je základní prevencí, kterou byste neměli podceňovat.

Hlídejte vlhkost

Nutné je také hlídat vlhkost vzduchu v domě, v tom vám pomohou různé přístroje či digitální hodiny, které to mnohdy také umí. Vlhkost u vás doma by se měla pohybovat mezi 40 a 50 procenty, pokud to bude více, doporučujeme dům vyvětrat! Při zvýšené domácí vlhkosti se začínají množit plísně. Pozor si dávejte také na sušení prádla ve vašem domově, zvláště přes zimu je to velký problém. Sušte ho v místnosti, kde můžete stále větrat nebo popřemýšlejte nad koupí sušičky.