Nejlepší řešení pro ty, kteří pravidelně trpí nedostatek vody na pozemku

Stává se vám, že v průběhu sezony najednou zjistíte, že vám dochází na pozemních rezervoárech užitková voda přitom je zakázáno používat na kropení vodu z řádu? Nebo že se dokonce podíváte na dno studny a bohužel opravdu vidíte jenom prázdné dno?

Potom rozhodně nejste sami, kteří tento problém v posledních letech řeší. Na podzim a jaro jsou bohužel příliš nízké vodní srážky a zimní sněhová peřina není dostatečná tomu, aby se vytvořil dostatek podzemní vody. To následně vyústí v to, že velice horkých letních měsících většina lidí pozná dočasný nedostatek vody pro kropení pozemku a podobné záležitosti. Existuje ale jedno řešení, které efektivně může všechny tyto problémy učinit minulostí.

Velice populární nádrže na dešťovou vodu

Tím řešením jsou nádrže na dešťovou vodu. Jedná se o polyethylenové objekty s vysokou odolností, které podle svojí velikosti pojmou i spoustu tisíc litrů vody. Jsou primárně určeny k tomu, aby byly umístěny v podzemí. Odtud se potom voda čerpá zpátky na povrch pomocí čerpadel, zatím co u těch lepších se o hlídání hladiny stará hladinoměr. Vždy je ale možnost pomocí hlavního poklopu nahlédnout přímo do vnitřku nádrže jako takové a samostatně zkontrolovat její plnění.

Samotná nádrž na dešťovou vodu je totiž natolik specifická, že dokáže v podzemí vydržet minimálně desítky let. Proto není potřeba nádrž kdykoliv vytahovat a může tak být umístěna na pevném místě na pozemku, klidně překryta dokonce dlažbou a podobnými prvky.

Dokonale uchovaná voda

Voda, která je v nádrži na dešťovou vodu, je specifická tím že oproti té povrchové nemá takový potenciál množení jednotlivých bakteriálních struktur. To je extrémně důležité především z toho důvodu, že díky tomu může být voda uchovávaná po mnohem delší dobu, nežli je tomu u povrchových zdrojů. Samotné doplňování dešťové vody probíhá pomocí svodů, které přes absorpční tělíska na povrchu posílají vodu do systému. Není zde žádný mechanismus, svody jsou jenom v lehkém náklonu a o vše se stará gravitace. Ideálním místem pro zásobení jsou tak drenáže, okapy a mnohé další, kde se v případě dešťů voda ve velkém zdržuje.