Máte obavy změnit zaměstnání?

Nebaví vás vaše práce? Kolegové vám lezou na nervy, peníze nic moc a ještě musíte dojíždět? Proč svou práci nezměníte? Říkáte si, že ve stávající práci máte to své jisté a že jsou na tom lidé často podstatně hůře. To je sice možné, ale oni váš život nežijí. Využijte doby v jaké žijeme a která nahrává všem zaměstnancům určovat si podmínky. Nezaměstnanost je rekordně nízká a zaměstnavatelé se předhání v nabízení benefitů a výhodných platových podmínek při shánění nových zaměstnanců. Nevíte, jak na to?

Jak si lepší zaměstnání najít?

Zeptejte se svých známých z oboru. Ale klidně i z jiného oboru. Změna je přece život. Osobní reference je nejlepší reklamou nebo doporučením.

Dalším způsobem, jak si lepší práci najít, je obcházení jednotlivých zaměstnavatelů a předávání svého životopisu. Ovšem tento způsob se ve 21. století již příliš nepoužívá, navíc je velice časově náročný.

Nejefektivnější variantou, ale také nejpohodlnější a navíc nijak časově ani finančně náročnou, je sledování pracovních portálů. Pracovní portál zveřejňuje nabídky mnoha zaměstnavatelů. Na hitprace.cz si můžete aktivovat „hlídacího psa“, který vám bude vhodné pracovní nabídky zasílat rovnou na váš email. V jednoduchém filtru si nastavíte obor ve kterém chcete pracovat a místo budoucího zaměstnání. Nastavit také můžete druh pracovního poměru, který sháníte. V dnešní době není neobvyklé, že jeden z rodičů malých dětí hledají nabídky práce na zkrácený úvazek. Čas strávený s dětmi je jim víc než adekvátní odměnou.

Zkontrolujte údaje na životopise

Pokud vás nějaká nabídka zaujme, můžete přes pracovní portál odeslat potencionálnímu zaměstnavateli svůj životopis a motivační dopis. Důkladně zkontrolujte, zda máte uvedené údaje všechny správně a bez pravopisných chyb. Programů a předloh ke správnému sepsání životopisu naleznete na internetu mnoho.