Koupi čerpadla neberte na lehkou váhu. Co je dobré vědět?

Hodláte si v dohledné době pořídit nové čerpadlo? Výběr není dobré uspěchat nebo mu věnovat minimum pozornosti. Nejde o levnou záležitost, která má funkci pár let a nahradí ho nový model, který bude zase o třídu lepší a výkonnější. Pořizuje se na několik dlouhých let, možná i desítek let. Výběr by měl být pečlivý. Vezměte v potaz vše, co potřebujete znát. K tomu máte většinou nějaký cenový rozsah a strop, přes který nemůžete a nechcete jít. I tak se dají pořídit kvalitní kousky za rozumnou cenu. Podle čeho vybírat?

Zaměřte se na tlak čerpané kapaliny

Při nákupu čerpadla je důležité myslet na to, jaký je výstupní tlak čerpané vody či jiné kapaliny. Toto má vliv na to, do jaké výšky může následně voda vystoupat, do jaké výšky se dostane. Někdy potřebujete čerpat vodu z menší hloubky, jindy zase z větší hloubky.

Myslete na průtok čerpané kapaliny

Průtok vody či jiné kapaliny je rovněž důležitý. Podle něj se totiž jednotlivá čerpadla dělí a to na evakuační a zásobovací.

K jakému účelu slouží

Někdo potřebuje čerpadlo na chalupu, kde jezdí jednou za týden, jiný jej chce pro dům, kde bude čerpat vodu každý den. Podle toho vybíráte velikost a další důležité aspekty.

Čistota čerpané kapaliny

Závisí na tom fakt, zda budete čerpat čistou a tedy pitnou vodu, nebo bude voda různě zakalená a znečištěná. To také závisí na tom, k čemu následně chcete a budete vodu využívat.

Domácí nebo profesionální využití

Jednotlivé druhy čerpadel vybíráte také podle toho, zda jej budete využívat pouze doma, pro vlastní potřebu, nebo jej potřebujete pro profesionální služby a další využití. Firma Voda Janek je spolehlivým partnerem ve všech aspektech čerpadel – při nákupu umí poradit, jaký druh bude nejlepší a v případě závady umí problém vyřešit a pomoci.