Když potřebujete řemeslníky – kde je hledat?

Dnes je obzvlášť těžké najít vůbec nějakého řemeslníka, natož toho, který bude opravdu dobrý, své práce znalý a tudíž také kvalitní. Spousta z nich má zakázky na dlouho dopředu a často musíte čekat dlouhé měsíce, než si na vás udělají čas. Ještě horší následně je, když přijde, udělá práci a ta není kvalitní nebo dokonce devastující. Kde nacházet kvalitní řemeslníky, kteří jednají narovinu, dají vám jasnou cenu a nebudou chtít po dokončení celé zakázky víc, než jste si předem stanovili. Jak se tomuto vyhnout a najít toho pravého opraváře pro vás?

Předejít všem problémům

S koupelnou jsme měli velký problém. Najali jsme první firmu, která byla volná, a šli do toho. To byla chyba. Životní asi. Oprava se ze čtyř týdnů protáhla na osm a ty problémy. Neustále se okolo nás motali nejrůznější dělníci, každou chvíli někdo jiný. Jeden z nich nám zavařil. Zapomněl vypnout vodu a po něm přišel kolega, který odstranil záchod. Když přišla sestra po dvou hodinách, zjistila, že koupelna celá plave a protéká do přízemí. Rychle jsme vodu zastavili, koupelnu a přízemí nafotili a poté uklízeli. Štěstí, že bylo léto a dům rychleji schnul. Průtahy, když jsme žádali náhradu, byly také hrozné“ líčí Andrea svůj příběh.

Při další rekonstrukci jsme měli strach. Kamarádka nám poradila poptávkový trh, prý tam vždy našla to, co hledala. Trochu jsem se už bála, po té zkušenosti, ale nakonec jsem to vyzkoušela. Poptávka po řemeslnících byla odeslána a já jen čekala, kdo mi co nabídne. Přišlo sedm nabídek s termínem, cenovým rozpětím a tři přidali také reference. Vše jsme doma prozkoumali a nakonec vybrali jednu. Musím říct, že nelitujeme. Vše proběhlo bez problémů, sice se zdržením, ale to nám bylo včas oznámeno a ještě se pan majitel omlouval. Už si řemeslníky nikde jinde nebudu hledat“ přiznává Andrea.