Kam s autovrakem? Zjistěte, jaké jsou možnosti!

Řešíte starosti s autovrakem, který už dávno ztratil svůj punc pojízdného auta a nyní jen tak stojí a často i překáží. Odkládáte neustále řešení celého problému a nevíte, jak se nepojízdného a starého automobilu zbavit? Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Likvidace musí být v souladu se zákony a takés ekologií, protože vrak automobilu je brán jako nebezpečný odpad, proto se s ním také musí tak nakládat. Kam tedy s autovrakem, aby probíhalo vše podle zákona? Přikročte k ekologické likvidaci. Jak na to?

Likvidace auta? Jedině ekologicky!

Právě tak máte povinnost naložit s nepojízdným autem nebo autovrakem. Ekologická likvidace cena se právě tímto řídí.Konkrétně zákonem o odpadech v platném znění. Ten se změnil a poměrně zpřísnil z pohledu ochrany životního prostředí, služby v oblasti likvidace autovraků. Můžete podobná vozidla vídat na zahradách, zarostlé trávou, stojící dlouhou dobu na ulicích a cestách. Taková vozidla jsou plná provozních kapalin. Starší vozidla mohou obsahovat ještě nějaké ty látky, které mohou ohrožovat přírodu a také lidské zdraví. I proto je potřeba je zlikvidovat s citem a přesně podle zákona. Nechat zlikvidovat vozidlo musíte tam, kde na to mají akreditaci. Sbohem auto je právě taková společnost, která vám se vším pomůže.

Přesné postupy

Každý takový autovrak je potřeba zlikvidovat podle přesných postupů. Ekologická likvidace znamená, že se dále zpracovávají a některé kusy mohou být využívány k dalšímu využití. SbohemAUTO.cz využívá nejmodernější technologie. Během procesu dochází nejdřív k robezbrání celého vraku. Součástky, které jsou ekologicky nebezpečné se dále recyklují, podobně jako provozní kapaliny jako oleje, nemrznoucí směsi, benzín a podobně. Skelet auta a další části z kovu putují do hutí, kde se dále zpracovávají, aby mohly posloužit k dalším účelům.