Hemodialýza i plicní ventilace v pohodlí domova

Ťukáte si na čelo? Jak by mohli pacienti závislí na ventilátoru nebo na dialyzační jednotce stonat v domácím prostředí? Doba pokročila a vybrané agentury jsou pro pacienty schopné zajistit i velmi specializované a náročné zdravotní služby. Pacientům, jejichž stav to dovoluje, mohou poskytovat mimo jiné parenterální výživu, a právě zmíněnou domácí hemodialýzu i domácí umělou plicní ventilaci. Vše pohodlně přímo v domácím prostředí pacienta. Samozřejmě tento způsob léčby není pro všechny pacienty. Jejich stav musí být nejen stabilní a nevyžadovat nepřetržitou nemocniční péči, domácí zdravotní péči musí schválit a předepsat ošetřující lékař pacienta.

 

Pod zdravotními pojišťovnami běží pilotní projekty, kdy jsou testovány a zaváděny do domácího prostředí nové zdravotnické úkony. Specializované agentury musí plnit vysoké nároky nejen co se týče vybavení, ale také co se týče specializace zdravotních sester a lékařů. Ještě před nedávnem byla parenterální výživa, hemodialýza nebo umělá plicní ventilace důvodem, proč pacienti museli setrvávat v nemocnici. DUPV umožňuje pacientům závislých na ventilátoru pobývat doma, mezi svými blízkými. A zrovna tak domácí hemodialýza je plnohodnotnou náhradou návštěv dialyzačního střediska.

Špičkovým poskytovatelem domácí zdravotní péče je pražská agentura ProCare Medical. V oblasti domácí umělé plicní ventilace, domácí hemodialýzy i parenterální výživy mají bohaté zkušenosti a v péči řadu pacientů. Jejich pobočky naleznete nejen v Praze, ale také v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Táboře, v Přibyslavi, v Pardubicích a v Plzni. Zajišťují také převozy sanitou. To proto, aby byli svým pacientům nablízku a mohli za nimi v případě potřeby přijet v rozumném čase. Podívejte se na jejich webové stránky www.procare.cz, kde naleznete všechny podrobnosti i kontakty.