Co by se rozhodně nemělo objevit v životopisu?

Když se rozhodnete hledat novou práci s pomocí pracovních webů, například cz.jobimi.com, což je také nejefektivnější způsob, nabídne se vám možnost okamžitého odeslání životopisu potencionálnímu zaměstnavateli. Nemusíte složitě vyhledávat kontakt, cz.jobimi.com nabízí možnost odeslání jedním kliknutím. Co však za vás web neudělá, je správné sepsání vašeho životopisu. Když vás zaujme práce Olomouc a vy se rozhodnete na pracovní nabídku reagovat, ujistěte se, že nemáte v životopisu chyby a zbytečné informace.

Nepotřebné osobní informace

Váš životopis je místem, kde můžete předvést úspěchy, které z vás dělají skvělého zaměstnance, takže se držte informací, které jsou pro vaši práci nejrelevantnější. Pokud jste měli zkušenost, která vám obzvlášť změnila život a která vás přivedla k vaší současné kariéře, můžete uvést krátké vysvětlení, ale jinak zvažte, zda si zbytek schovat na pohovor.

Pokud vaše rodinná situace, náboženské přesvědčení nebo politické sklony přímo a konkrétně nesouvisí s vaší žádostí, vynechejte je a zaměřte se místo toho na odborné dovednosti, které z vás dělají dobrého kandidáta.

Nepřesnosti ohledně vaší kvalifikace nebo zkušeností

Na prvním místě mezi věcmi, které do životopisu nedávejte, jsou nečestná prohlášení. Mohou to být polopravdy, nepřesnosti nebo zavádějící informace, ale všechny představují totéž. Mnozí náboroví manažeři jsou ve skutečnosti poměrně flexibilní, pokud jde o jejich požadavky, a zváží uchazeče, který má správný přístup, i když nesplňuje všechna kritéria, takže se vyhněte přikrášlování své minulosti.

Příliš mnoho podrobností o vašich zálibách

Náborový manažer, který si pročítá životopisy, bude očekávat, že v životopise uvidí nějaké osobní údaje.

To platí zejména v případě, že jsou relevantní pro danou práci. Pokud se například ucházíte o práci veterináře, zmínka o tom, že jste dobrovolníkem v útulku pro zvířata, prokáže váš závazek k péči o zvířata a vaši obětavou povahu.

I ty nejrelevantnější koníčky nebo zájmy by však měly tvořit pouze několik řádků vašeho životopisu a neměli byste do něj zahrnout nic, co by mohlo podkopat vaši žádost.