Být viděn je důležité – za tmy mohou pomoci reflexní prvky!

V dnešní době není důležité být viděn nejen ve světě, v práci nebo ve společnosti, ale například také na cestě. Ve chvíli, kdy je venku šero nebo dokonce úplná tma, často nevidíte na krok. A podobně jako vy nevidíte na krok před sebe, ostatní nemusí vidět vás, pokud na sobě nemáte neonové nebo zářící barvy. Doma nebo na vaší zahradě to nemusí být až takový problém, ale co když půjdete ven? Nebo rovnou na silnici?

Reflexní prvky jsou důležité

Zejména v období podzimu a zimy, kdy se brzy stmívá a velmi pozdě rozednívá, dny jsou šedivé, bez náznaku sluníčka, můžete velmi snadno přehlédnout kohokoliv, kdo se na cestě objeví. Pokud navíc ještě děti chodí samy do školy a ze školy, tam, kde je cesta nepřehledná, je nabádáte velké opatrnosti. I tak máte strach, že děti nebudou mít dostatečné bezpečí na paměti. Zapovídají se s kamarády a neštěstí může být ihned na světě. Jak jim pomoci? Reflexní prvky budou to pravé!

Právě ty totiž pomáhají v tom, že jste vidět vy nebo vaše děti už z dálky. A díky tomu mohou vidět ostatní lidi a dokonce i automobily, že někdo jde. Ideální ve chvíli, kdy vy nebo vaše děti jdete cestou, která nedisponuje pořádným chodníkem, přecházíte přes špatně osvětlenou křižovatku nebo cestu. Jste vidět už z dálky a díky tomu se nestane nepříjemná nehoda, která může mít špatné následky.

Kromě klasických reflexních vest, které známe ze školky, školy či z jiných zdrojů můžete použít celou řadu reflexních pomocníků. Mohou to být například přívěsky, nažehlovací motivy, potah na batoh, reflexní páska, batohy, tašky, návleky, náramek, čepice, rukavice a mnoho dalšího. Spousta věcí a prvků vám pomůže v tom, abyste byli vidět na silnici i na ulici. Kde všechny tyto věci hledat? Vyzkoušejte Altima.cz a najděte si to, co potřebujete!