3D tisk změnil svět

Pokud by se měla vyzdvihnout technologie, která nejvíce změnila svět v posledních letech, rozhodně jde o 3D tisk. Používá se už téměř ve všech oblastech. Za jeho pomoci se tiskne jídlo, části lidského těla, domy, mosty, zbraně, složité součástky a cokoliv, co si jen lidská mysl dokáže představit a co dokáží šikovné ruce vymodelovat v počítači. Ačkoliv je 3D tisk široce rozšířený, je to stále začátek a teprve se naplno ukáže jeho rozvoj v budoucnosti.

Pořiďte si také 3D tiskárnu

3D tiskárny se mezi sebou liší a existuje jich nespočet druhů, některé tisknou kovem, jiné betonem a jiné třeba živými buňkami. Nejrozšířenější 3D tiskárny však můžete mít i vy doma, jde o FDM 3D tiskárny, které tisknou aditivní metodou za pomoci filamentů. Také si můžete výhodně pořídit SLA 3D tiskárny, jde o tiskárny, které tisknou za pomoci fotosenzitivní pryskyřice, která je vytvrzovaná UV laserem.

Oba tyto druhy 3D tiskáren si pořídíte v internetovém obchodě na eshop.sharplayers.cz. Kromě toho nabízí také kompletní příslušenství pro 3D tiskárny. Může se jednat o adhezivní přípravky, skleněné podložky pro tisk, materiály do 3D tiskáren, hliníkové profily a mnoho dalšího.

Pokud modelujete ve 3D, 3D tiskárnu si zamilujete, protože si můžete vytisknout vše, co si navrhnete. Pokud modelovat neumíte, tak to neznamená, že by vám taková tiskárna byla k ničemu. Na internetu si můžete zdarma stáhnout téměř nekonečné množství nejrůznějších 3D modelů, od hraček až po potřeby pro domácnost a mnoho dalšího. Pokud vás 3D tisk zajímá, ale zatím toho o něm mnoho nevíte, na webu naleznete všechny potřebné informace, jaké potřebujete vědět. Bude vás také samozřejmě zásobovat potřebným vybavením, takže se stane vaším nejlepším parťákem pro 3D tisk.